קצת על שיווק – ובעיקר על שיווק רשתי
Giza pyramids, cairo, egypt

קצת על שיווק – ובעיקר על שיווק רשתי

“שיווק” הוא העברת מוצר או שירות מהיצרן או הספק אל הצרכן. “רב שכבתי” מתייחס למערכת תשלומים הניתנים לאותם אנשים הגורמים להעברת המוצר או לאספקת השירות, או בפשטות עמלה הניתנת על ידי היצרן או הספק, למי שמסייע בהעברת המוצר או השירות. “רב” משמעו יותר מאחד

“דור” מתייחס למה שניתן להגדיר אולי כשכבה בארגון, או פשוט כ”דור”.
חברות השיווק הרב שכבתי החדשות יותר, משתמשות בכינויים נוספים לסוג השיווק שלהן. ניתן למצוא בין היתר את הכינויים “שיווק חד שכבתי”, “שווק רשתי” ו”שיווק המוני משותף”.
קיימות שלוש שיטות בסיסיות להעברת מוצרים:
קמעונאות – כל אחד יודע מה זה: כלבו, מינימרקט, חנות המכולת וכו’. נכנסים לחנות וקונים משהו.
שיווק ישיר – שיטה בה מגיע איש המכירות אליך הביתה, או ששולחים לך קטלוגים להזמנה באמצעות הדואר. בשיטה זו מוכרים בדרך כלל ביטוחים, אנציקלופדיות, כלי בית, מוצרי Tupperwareועוד.
שיווק רשתי – זו השיטה שלנו. אסור לבלבל בין שיטה זו לבין האחרות. יש נטייה לבלבל בין שיווק רשתי לשווק ישיר למרות שאין כלל דמיון בין השיטות.
סוג נוסף, אשר תכופות מבלבלים בינו לבין שיווק רשתי הוא מכירות הפירמידה. בפועל הפירמידות אינן חוקיות!
תוכניות פירמידות בלתי חוקיות ושיטות הפצת שרשרת או מכתבי שרשרת מנסות להציג את עצמן
כרב שכבתיות למרות שבפועל אינן שיווק כלל ובוודאי שלא שיווק רב שכבתי.
אחת הסיבות העיקריות לכך שהן נחשבות לבלתי חוקיות היא העובדה שהן אינן מספקות שירות ואינן מעבירות מוצר. כיצד ניתן בכלל לכנות זאת “שיווק”, או “שווק רשתי” אם אין מעבירים מוצר?
הפירמידות הן אולי רב שכבתיות אולם הן בהחלט אינן שיווק!
קיימים כמה מאפיינים המבדילים את חברות השיווק רשתי מחברות קמעונאיות וחברות שיווק ישיר.
ההבדל המשמעותי ביותר הוא שבשיווק רשתי אתם נמצאים בעסק משלכם אבל אתם לא לבד.
בכך שאתם פועלים בעסק משלכם אשר מנוהל לרוב מהבית, אתם עשויים ליהנות מהטבות מס משמעותיות. אנו לא נדון כאן ביתרונות המיסוי, ניתן להתייעץ בנושא זה עם יועץ מס, ובכל מקרה, זהו יתרון, אך לא זה עניינה של השיטה.
ישנן חברות שיווק רשתי אשר מחייבות מכירה קמעונאית כדי לזכות בבונוסים. בחברות בהן אנו חברים, אנו לא מעודדים זאת. למרות שקיים רווח מסוים גם במכירה קמעונית. אולם בכל הקשור לסכומי הכנסה גדולים ההצלחה האמיתית טמונה בבניית הארגון.
נקודה חשובה:
המכירות חייבות להיות תוצאה טבעית של בניית הארגון. אנשים רבים נכשלו כאשר ניסו לעשות זאת להיפך, כלומר בנית הארגון תוך הדגשת המכירות והמוצרים.
המילה “מכירות” מעוררת מחשבות שליליות במוחותיהם של 95% מהאנשים. בשיווק הרשתי אינכם צריכים “למכור” מוצרים במובן המסורתי של המילה אולם המוצרים חייבים לעבור מהחברה לצרכן כלשהו, או שאף אחד לא יקבל תשלום.
דון פאילה, מומחה לשיווק, מגדיר מכירות כ”יצירת קשר עם זרים במטרה למכור להם משהו שאינם צריכים או שאינם רוצים”. שיטת השיווק הרשתי שונה אך יש לזכור:
המוצרים צריכים לעבור אחרת איש לא יקבל תשלום!
כאשר אתם בונים ארגון משלכם, אתם בעצם יוצרים רשת שבאמצעותה, אתם מעבירים את המוצרים.
קמעונות היא הבסיס לשיווק ברשת: אדם קונה בחברה שלכם במקום בחנות רגילה.
מכירות בשיטת שיווק רשתי או שיווק ברשת, נובעות מכך שהלקוחות ממליצים לחבריהם, שכניהם וקרובי המשפחה שלהם. הם לעולם אינם צריכים לשוחח עם זרים.
כדי לבנות עסק גדול ומצליח עליכם לצרף אנשים לארגונכם וללמד אותם את השיטה. השיטה כאן היא בנית ארגון שבו לקוחות רבים צורכים מעט. תוך כדי כך תתקלו במצבים בהם ירצו האנשים מסביבכם לצרוך מן המוצרים אותם אתם צורכים אבל אינם מעוניינים או אינם מוכנים להצטרף לשיטת השיווק הרשתי. מיכרו להם בעצמכם או הפנו אותם לחברה וקבלו את העמלה. אל תדאגו אני מניח שבסופו של דבר הם יצטרפו כשיראו שאתם מצליחים.
אצל כל חברות השיווק הרשתי אין צורך להוציא כספים רבים על פרסום. הפרסום נעשה כמעט באופן בלעדי מפה לאוזן משום כך יש לחברות אלו את היכולת להפנות יותר ממשאביהן לפיתוח המוצר.
התוצאה היא בדרך כלל מוצר באיכות גבוה יותר מן המקובל אצל מתחרה שנמצא בחנויות. המשמעות היא שאתם צורכים מוצר טוב יותר ומאפשרים לחבריכם להשתמש במוצרים טובים יותר מאלו שהוא משתמש כיום. אתם פשוט מחליפים את המוצר הישן בו הוא משתמש היום במוצר שאתם, מניסיונכם, יודעים שהוא טוב יותר.
כלומר, לא מדובר כאן במכירה מדלת לדלת או פניה יום יומית לזרים. כל תוכניות השיווק הרשתי מלמדות בעצם כי “המכירה” מתבצעת על ידי שיתוף חברים קרובים ומשפחה באיכות המוצרים או השירות. אנו קוראים לדבר זה” שיתוף” כיוון שזוהי בעצם מהות העניין.
כאשר אתם מצרפים מישהו, הדבר הבא אותו תרצו הוא לסייע לו לבנות ארגון משל עצמו. דבר זה תעשו בסיוע המצרף שלכם.
על המצרף ללמד את האנשים שהוא מביא לעסק את כל מה שהוא יודע על העסק. נושאים כמו כיצד להתחיל, כיצד לבנות את הארגון שלו, כיצד לנהל רישומים, הזמנת מוצרים וכו’.
צירוף הוא הגורם לעסק בשיווק רשתי לצמוח. ככל שארגונכם צומח, אתם מתקדמים לקראת
רמת הכנסה שיכולה להביא אתכם, במידה ותבחרו, להיות אנשי עסקים עצמאיים ומצליחים. רק אתם הבוסים של עצמכם.
בחברות של שיווק ישיר אתם עובדים בשביל החברה. אם אתם פורשים ועוברים לתחום אחר אתם מתחילים הכל מחדש. כאן, אתם יכולים לעבור מעיר לעיר מבלי לאבד את הנפח שנוצר על ידי הקבוצה שבניתם.
בתוכניות שיווק רשתי אפשר להרוויח הרבה כסף. זה אורך קצת יותר זמן בחברות מסוימות מאשר בחברות אחרות, אולם הרווחים נובעים מבניית הארגון ולא רק ממכירתו של המוצר. נכון, ישנן תוכניות שניתן להרוויח בעזרתן סכומי כסף נכבדים מהמוצרים אבל, תוכלו להרוויח הון אם תהפכו את בניית הארגון לפעילות העיקרית שלכם.
אנשים יתחילו בעסק של שיווק רשתי במטרה להרוויח 500 – 1000 ש”ח בחודש. עם הדרכה נכונה הם יבינו פתאום שאם הם ייקחו ברצינות את העסק שלהם הם יהיו מסוגלים להרוויח 5000 או 10,000 ש”ח בחודש והרבה יותר.
אבל זכרו: אי אפשר להרוויח סכומים כאלה רק על ידי מכירת מוצרים – לשם כך צריך להקים ארגון.
אם למישהו מזכירה שיטת השיווק הרשתי את הפירמידה (דבר שקורה לעיתים), עלול להיווצר קושי לחנוך אותו. יש להסביר לאדם כזה את העובדות המבדילות בין ארגון אמיתי בשיווק רשתי לבין פירמידה.
פרמידה לעומת שיווק רשתי –

בפסגה יש מקום לכולם

דוגמא שניתן להציג היא התרשים שמשמאל הפירמידה בנויה מלמעלה למטה – רק מי שהצטרף ממש בהתחלה יוכל להיות קרוב לפסגה. בצמרת ישנו מעט מקום והסיכוי להגיע לשם הוא נמוך עד בלתי אפשרי. אפילו בארגון שיווקי שבנוי בצורת פירמידה לא עוברים המוצרים למלוא אורכה.
בשיווק רשתי כולם מתחילים מלמטה ולכל אחד הזדמנות שווה להקים ארגון גדול.
כל אדם מסוגל, אם הוא רוצה, לבנות ארגון גדול בהרבה משל המצרף שלו. הכנסתו ורווחיו הם פועל יוצא של גודל הארגון שלו, ולכן אין תלות בין הכנסתו לבין הכנסותיו של זה שצרף אותו.
שיטה, זו היא הזדמנות אדירה להכנסות מן הגבוהות שניתן להגיע אליהן, להשיג עצמאות כלכלית ובטחון, הגשמת חלומות, עבודה כייפית הכרוכה במפגשים חברתיים, היא מתקיימת ללא מסגרות נוקשות ותורמת לפיתוח אישי.
המצגת שלהלן, הלקוחה מספרו של דון פאילה, היא מן הפשוטות להבנה ומאפשרת להתחיל להכיר את העסק.
המצגת עוזרת לכוון מחשבתית, בצורה מיידית, את מי שנתקל בנושא בפעם הראשונה כדי שיבין את הדברים בצורה הנכונה וכדי שלא יחשוש שמא נדרש ממנו “לצרף את כל העולם” כדי להרוויח סכומי כסף גדולים בשיווק רשתי.
המצגת גם מראה עד כמה חשוב לעבוד עם האנשים שלך ולסייע להם להתחיל.

 

המצגת מתחילה בכתיבת התרגיל 4 = 2 X 2 במאונך, והמשך ההכפלה פעמיים נוספות כפי שמתואר בתרשים שמשמאל.
כלומר, אם נצרף שני אנשים ונלמד אותם לעשות בדיוק כמונו, לאחר שלושה מחזורים נקבל 16 אנשים.
נכתוב עמודה נוספת מימין לראשונה, כאשר בה נכתוב 3 X 3 וכו’.
כעת אנו מתחילים לעבוד עם המילה “לצרף”:
כלומר כאן אנחנו מצרפים שלושה אנשים ומלמדים אותם לצרף שלושה אנשים נוספים. כך נוצרים לנו בארגון תשעה נוספים.
עתה נלמד את תשעת האנשים לצרף שלושה אנשים נוספים כל אחד
וכך 27 איש יעמדו לרשותנו. כעת, אם נמשיך, נגיע ל- 81 אנשים.
שימו לב להבדל בין 16 ל – 81! אין ספק שזהו הבדל נאה למדי, אבל שימו לב – ההבדל האמיתי הוא אחד! צירוף של אדם אחד נוסף! כל אחד צירף רק אדם נוסף אחד!!

 

מיד נראה כיצד העסק הולך ומשתפר! הבה נניח שאנו מצרפים ארבעה אנשים לעסק ומלמדים כל אחד מהם, לצרף ארבעה אנשים. נראה מה קורה אילו צרף כל אחד רק שני אנשים נוספים (שניים יותר מאשר בדוגמה הראשונה).

אתה מצרף ארבעה, ומלמד אותם לצרף ארבעה כל אחד. אחר כך אתה מסייע לארבעה שלך ללמד את 16 המצורפים שלהם כך שכל אחד מהם יוסיף רק ארבעה אנשים. כך, 64 אנשים נוספים יתווספו לקבוצה שלך. כשמוסיפים דור אחד נוסף, ולפני שחשים בכך, מונה הקבוצה 256 אנשים או יותר!

ההבדל הוא שכל אחד, כמו שבוודאי כבר הבנתם, צירף רק שני אנשים נוספים….

וזה עוד לא הסוף…..

אנו מגיעים עד חמישה. המספרים רשומים ואנו מניחים שכל אחד יכול לעשות את החשבון בעצמו ולהיווכח
פעם נוספת בהבדלים הפנטסטיים של צירוף אדם אחד נוסף!
נצרף חמישה אנשים ובאותה שיטה כמו קודם נלמד ונסייע ללמד ולצרף חמישה אנשים. ההפרש אדיר! כאן יהיה לנו ארגון שימנה 625 אנשים וההבדל בין המצב ההתחלתי של צירוף שני אנשים לבין המתואר בתרשים הוא…. נכון, רק שלושה אנשים!!!
דמיינו את עצמכם בסוף, אחרי שצירפתם חמישה אנשים רציניים. החמישה בראש הטור מייצגים את הלקוחות הרציניים שצירפתם, אלה, שברצינות מעוניינים להגיע לעצמאות כלכלית. יתכן ותידרשו לצרף 10, 15 או 20 אנשים בטרם תמצאו את האנשים הרציניים באמת שלכם. אבל האנשים הרציניים אינם חייבים להיות שלכם! מספיק אם בין האנשים שהמצורפים שלכם צירפו יהיו סך הכל חמישה כאלו!

משמאל, שימו לב למספרים כאשר צירפתם חמישה וגם הם צירפו חמישה, וכיוצא בזאת לאורך שלושה מחזורים, אם תסכמו את כל המספרים הללו (שליד החיצים), את כל האנשים, תגיעו ל – 780 אנשים רציניים בארגון שלכם.

זה יסייע לכם בשאלה: “אבל מישהו צריך למכור את המוצר, לא?”
כל מי שניסה לצרף לקוח, שמע את השאלה הזו וכאן טמונה התשובה!
עברו עם אותו אדם, אשר שאל אתכם שאלה זו, על המצגת עד שתגיעו איתו ל – 780 לקוחות. בכל ארגון של שיווק רשתי אם עומדים לרשותך 780 אנשים, שכל אחד מהם רק צורך את המוצר בעצמו, כבר מדובר בנפח אדיר. וזאת בלי לקחת בחשבון את הלא רציניים שהם רק “קוני המוצר”. אם לכל אחד מן הלקוחות יש בנוסף גם 2, 3, 4 או 5 חברים… נניח שלכל אחד מהם יש 10 לקוחות מקרב חבריהם קרוביהם ומכריהם כבר הגענו ל – 7800 לקוחות! הוסיפו אותם ל – 780 הלקוחות בארגון שלכם: האם לדעתכם 8580 לקוחות יהיו מסוגלים להביא מפעל לרווחיות?
כל עסק יכול להרוויח כסף רב בדרך זו. זו השיטה להביא לכך שיעמדו לרשותנו אנשים רבים שכל אחד מהםיעשה מעט. זכרו: אתם עובדים רק עם חמישה אנשים רציניים ולא עם צבא שלם!
אנו נתקלים לפעמים באנשים אשר נמצאים בחברות שיווק רשתי משך מספר שנים ואינם מצליחים לצמוח בקצב הרצוי. אם הם שואלים אותנו “מה אתם עושים שאנחנו לא?” אנו שואלים אותם: “עם כמה אנשים בדור ראשון אתם עובדים?” בדרך כלל הם נוקבים מספרים של 25 – 50 איש ויותר.
אנו מבטיחים לכם, כי אם תפנימו את העקרונות המתוארים כאן ותפעלו לפיהם, אם גם תוסיפו ותקראו את הספרים המומלצים בשילוב עם התוכנית העסקית של החברה אתם תהיו בתוך חצי שנה עד שנה בדרך להצלחה גדולה מאוד!
כמה כללים של עשה ואל תעשה כדי להצליח
 1. השתמש במוצרים בעצמך, היווכח באיכותם. זהו הכלל הראשון והחשוב ביותר. רק כשתשתמש ותהיה משוכנע כי המוצרים הם הטובים ביותר תוכל להעביר את המסר הלאה באופן אמין.
 2. זכור כי אתה מייצג את המוצרים הטובים והמיוחדים ביותר מסוגם.
 3. בבואך לצרף לקוח חדש, פעל מתוך התחושה כי אתה נותן לו הזדמנות. ספר לו על המוצרים, על שיטת השיווק, הראה לו את הקטלוג, המלץ לו על המוצרים שבהם התנסית, דבר עימו מתוך בטחון במוצרים ובשיטה. אל תנסה לשכנע! ספר לו, שתף אותו, הוא ירצה לנסות כיוון שלך יש ניסיון טוב עם המוצרים והשיטה בתנאי כמובן, שהוא יאמין לך שאתה באמת מרוצה מהמוצר עליו אתה ממליץ.
 4. גש תמיד לאנשים בצורה חיובית, הקפד להקשיב למה שיש להם לומר. אל תשלול את תגובותיהם ואל תיתן להם את התחושה שאתה יודע טוב מהם מה טוב בשבילם. הסבר להם על יתרונות המוצרים ושיטת התגמול שלנו על פני אחרים. אל תשמיץ אחרים, הדגש רק את יתרונותינו.
 5. דע אל מי אתה ניגש. במקרים רבים אם אינך קרוב באמת לאדם אליו אתה ניגש, הוא עלול להיפגע אם תבוא אליו בצורה ישירה, ותשאל אותו אם הוא רוצה להרוויח עוד כסף. בעיניו עלול הדבר להצטייר כאילו שאתה מאמין שהוא לא מרוויח מספיק, או שמצבו הכלכלי אינו טוב. אותו אדם יהפוך להיות “אנטי” ויהיה לך קשה להוציאו משם. כדי להימנע ממצב כזה, אם אתה לא בטוח שתוכל לגשת לאותו אדם בצורה ישירה, גש אליו בצורה עקיפה. אמור לו כי אתה מחפש אנשים שרוצים להכניס כסף. שאל אותו אם הוא מכיר כאלה, ספר לו כי יש לך הזדמנות להציע להם, כזו שמתאימה לכולם. לרוב מה שיקרה הוא שאותו אדם עצמו יבקש לדעת במה מדובר ויצטרף בעצמו.
 6. במידה ותוכל, הזמן מכרים לביתך והצג להם את המוצרים. הסתייע לשם כך במצרף שלך.
 7. המצרף שלך הינו לרוב ותיק ממך ולכן בעל ניסיון רב יותר. העזר בו בכל מקום בו אתה זקוק לעזרה. במידה ולא נענית לשביעות רצונך, פנה אל המצרף של המצרף שלך. תוכל תמיד גם לפנות אל נציגי החברה, אולם שמור אפשרות זו לסוף. כל בעיה אשר תיפתר בעזרת אנשי הרשת שלך תגרום להתמודדות של כל הרשת ותשפר את הידע של כולם. שמור על קשר עם המצרף שלך ועם אנשי הרשת שלך. שמור על קשר לא רק עם מי שנמצא בדור הראשון שלך אלא גם בדור שני ואפילו שלישי ורביעי. עזור לטפח אותם, אתה הרי תהנה מזה.
 8. מרגע שצירפת אדם לרשת שלך אתה יוצר מחוייבות בינך לבינו. תפקידך ללמד אותו כל מה שאתה יודע ולסייע לו לצרף אנשים נוספים. אם אתה חושב שאינך מסוגל להתחייב כלפי אנשים, אל תצרף אותם. אם לצורך כך אתה זקוק לסיוע מהמצרף שלך, פנה אליו.
 9. אל תנסה לצרף הרבה אנשים בעת ובעונה אחת בפרט אם אתה עושה זאת כהכנסה נוספת. אם תעשה כך תגיע למצב בו אתה עובד מול יותר אנשים מכדי שתוכל להקדיש את הזמן הדרוש להם לסיוע, ותהיה במצב בו אתה מאבד אנשים במהירות בה אתה מגייס אותם. אתה תעבוד קשה ולא תראה תוצאות.
 10. עבוד תמיד מול שלושה עד חמישה אנשים לכל היותר. למד אותם לצרף. עזור לכל אחד שצירפת לצרף את האנשים שלו. ברגע שצירפת ארבעה אנשים בדור הראשון שלך, הקדש את כל זמנך בסיוע להם. כאשר אחד מן האנשים בדור הראשון שלך יגיע לדור שני אצלו, כלומר דור שלישי שלך, הוא יהיה עצמאי ולא יזדקק לך!
 11. שיטת העבודה הזו יוצרת שיכפול. האנשים שאתה מצרף לומדים ממך. הדוגמא האישית שתיתן להם תקבע את המשך דרכם ואת, עתידכם הכלכלי המשותף. הקפד לעשות זאת נכון.
 12. לבסוף אנו מבקשים לתת עצה המתאימה הן לשיטה והן בחיים: אם אתם רוצים לדעת איך להצליח פנו לאנשים מצליחים

לקבלת ייעוץ שיווקי 077-5315536

סגירת תפריט
Call Now Button
× שאל חופשי